Jak stworzyć pokój dla dziecka za niewielkie pieniądze

Jak stworzyć pokój dla dziecka za niewielkie pieniądze?

Dla każdego dziecka posiadanie swojego pokoju to prawdziwe szczęście oraz pierwsza w życiu namiastka prywatności. Rodzice zyskują z kolei trochę ciszy w salonie, tak potrzebnej do odpoczynku od codziennego zgiełku. Nie ma więc co zwlekać, dlatego podpowiadamy jak stworzyć pokój dla dziecka za niewielkie pieniądze.

Podstawowe wskazówki

Jeszcze zanim zaczniemy przeprowadzać dziecko do jego własnego pokoju, warto wyznaczyć miejsce zarówno do zabawy, jak i do nauki. Nim się obejrzymy, a nasza pociecha będzie potrzebować biurka do rysowania, wycinania czy czytania książek. Wielofunkcyjne meble z biurkiem to dobre, uniwersalne rozwiązanie, bez względu na wiek dziecka. Na szafkach będzie mogło z kolei ułożyć książki, zdjęcia i niektóre zabawki. No właśnie, zabawki…Czasy, w których młodzi ludzie posiadali co najwyżej kilka lalek bądź samochodzików czy klocków dawno minęły. Dziś ich liczba mogłaby stanowić dobre zaopatrzenie dla sklepu z zabawkami – kilka rodzajów klocków, samochodów, figurek, lalek, robotów, tablic edukacyjnych, mini tabletów, pluszaków i wiele innych. Dlatego w pokoju dziecięcym bardzo dobrze sprawdzą się różne przedmioty do ich przechowywania jak kosze, pudełka czy skrzynki. Warto zainwestować też w haczyki, wieszaki i organizery ścienne.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli akcesoria

Jednym z częstych błędów popełnianych przy urządzaniu pokoju dziecięcego, jest nadawanie mu konkretnej tematyki, np. postaci z ulubionej bajki. Dzieci szybko się nudzą, więc bywa tak, że po kilku miesiącach trzeba zmieniać tapetę czy odklejać naklejki ze ściany. Lepszym pomysłem jest ożywienie pomieszczenia ulubionymi wzorami i kolorami, choćby poprzez pościel oraz miękkie akcesoria. Takie jak pufy do siedzenia, z których oprócz dzieci będą korzystać ich rodzice, dziadkowie czy koledzy i koleżanki. Ciekawe pufy dedykowane do pokoju dziecięcego można znaleźć w sklepie Pufy.pl. 

W poszukiwaniu innych akcesoriów warto wybrać się do lokalnego sklepu, targu z używanymi akcesoriami lub marketu, tam na pewno znajdziemy coś interesującego i co najważniejsze, niedrogiego. Sieciówki niemal do perfekcji opanowały replikowanie marek wyższej klasy. Prostym, ale za to niezwykle efektownym sposobem na udekorowanie pokoju dziecięcego jest girlanda. Można ją przecież stworzyć samemu, z różnych tkanin i wzorów, które pasują do każdej okazji. Jeszcze lepszym pomysłem jest zaangażowanie dziecka do wspólnego rękodzieła. Girlanda z pewnością doda uroku oraz koloru.

Kolejna świetna rzecz do pokoju dziecięcego to taśma washi tape. W skrócie – dzięki niej można przykleić na ścianę różne rzeczy a jeśli znudzą się one naszym pociechom, wystarczy ją odkleić. Największą zaletą washi tape jest to, że nie zostawimy po tym żadnego śladu na ścianie.

Wykorzystanie zużytych materiałów

Do urządzenia pokoju dziecięcego można też wykorzystać zużyte materiały. Upcykling, czyli tchnięcie nowego życia w stare przedmioty – jak meble, akcesoria do domu, czy nawet ubrania, to dobre i niedrogie rozwiązanie.

Sypialnia dziecka jest świetnym miejscem do eksperymentowania ze zwariowanymi projektami. Przykładowo, na ścianie można umieścić żelazną płytę falistą, dzięki czemu zyskamy kreatywną przestrzeń. Można nawet stworzyć własne biurko, szafkę albo toaletkę, choćby z desek czy drewnianych palet. Wystarczy uruchomić wyobraźnię!

Sprawdź wyjątkowe meble na wnm-group.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *